איך זה עובד?

הטכנולוגיה של חברת RDI מודדת מעוות, תזוזה ורעידות בתחום תדרים שהעין האנושית לא יכולה לראות. המערכת רותמת טכנולוגית צילום מתקדמת ביחד עם תוכנת ניתוח תמונות, הכוללת אלגוריתם חכם, אשר מאפשרת הבלטת מידע של רעידות ותזוזה מהסרטים.

טכנולוגיה זו הופכת כל פיקסל בשדה הראייה של המצלמה לגשש רעידות, המסוגל למדוד רעידות או תזוזה או תנועה פיזית ברמת דיוק גבוהה. כתוצאה מכך יכול המשתמש להפיק דיאגרמת Time-Waveform וספקטרום FFT של הרעידה, כולל קבלת רמות רעידה מכל נקודה מצולמת על המסך.

התוצאה מאפשרת הצגה ויזואלית של תנועה בכדי להמחיש את מכניזם התנועה במכונה או המבנה או התהליך וזאת בכדי לזהות את מקור התזוזה או הרעידה או התנועה. בצורה זו ניתן להבין צורה ויזואלית את הקשרים הפיזיקליים בין רכיבי המכונה או המבנה, אשר תורמים לרעידות (חופשים מכאניים, רזוננס, בעיות תהליך, בעיות תכנון מבני ועוד...).

למה המחשה ויזואלית כה חשובה?
"...תמונה אחת שווה אלף מלים..."">

המחשה ויזואלית הנה כלי קריטי בהבנה של בני אנוש. המחשה ויזואלית של כשל במכונה או מבנה או תהליך מאפשרת הבנה וקבלת החלטות מהירה גם לצוותי הנהלה מתחומים שונים.

ניתן לבצע חקר כשל בעזרת נתונים המגיעים מכלים רבים כגון גששי תאוצה, מערכות הגנה ורעידות קבועות, Strain Gauges, תוכנות מודלים אלמנטים סופיים ועוד... אבל רק המחשה ויזואלית של הבעיה מבליטה את הבעיה ומקור הבעיה בצורה הברורה ביותר. עד היום כל התהליכים להבנת בעיות מכאניות או מבניות או תהליכיות במכונות או מבנים או תהליכי ייצור, הצריכו איסוף מידע רב, ניתוח מורכב שלו ואף הפסקת המכונות או התהליכים לשם ביצוע האיסוף הנתונים.

מהיום, בעזרת מערכת ה- Motion Amplification של חברת RDI, ניתן לבצע את כל התהליך הנ"ל בזמן קצר ביותר, תוך כדי עבודת המכונה או התהליך וללא צורך בהתקנת כל חיישן על המכונה או המבנה. בנוסף, התוצאה הינה סרט וידאו ברור ומוחשי המאפשר הבנה מהירה וברורה של מקור הבעיה, חומרת הבעיה והפעולות הממוקדות אותן צריך לבצע בכדי לפתור את הבעיה. שתי היתרונות הללו ביחד מאפשרות ביצוע חקר כשל מהיר ואקטיבי, תוך חיסכון משמעותי במשאבים ועלויות ופוטנציאל קיצור משמעותי של זמן הבנת הבעיה וקבלת ההחלטות לטיפול בבעיה.